Diyetisyenler Tarafından Verilen Bu 4 İpucu Sağlıklı Beslenmeyi Daha Kolay Hale Getirecek

sağlıklı-yaşam-hastalikbelirtileri.net


Sağlıklı beslenmek günden güne zorlaşıyor. Peki ne yapmalıyız? Bu 4 tavsiye sizin için bir yol oluşturabilir.


balık-hastalikbelirtileri.net


1) Dondurucunuzu balıkla doldurun

Kalp Derneği, haftada en az iki porsiyon balık yemeyi önermektedir. Bunun olması için dondurucunuzdan doğrudan fırınınıza gidebilecek balıkları alın. Genel olarak, dondurulmuş balıklar pişirilmeden önce çözülmelidir, ancak “bazı markalar marine edilir, tek tek paketlenir ve dondurulmuş olarak pişirilebilir” diyor. (Paketin üzerinde “çözülmeye gerek yok” veya “dondurucudan fırına” gibi ifadeler arayın.) Ayrıca akıllıca: Bir torba pişmiş, soyulmuş ve hazırlanmış dondurulmuş karides (harika bir düşük kalorili protein kaynağı) alın. hızlı bir şekilde ısıtın ve makarna yemeklerine, kızartmalara ve salatalara ekleyin.


2) Biraz hazırlık çalışması yapın

Kullanacağınız malzemeleri önceden hazır tutarsanız yemek yapmanız ve dolayısıyla sağlıklı beslenmeniz daha kolay olur. Bir diyetisyen “Yemek hazırlığından bunalmak çok kolay” diyor. Örneğin tavada kızartmalar veya omletler için dilimlenmiş mantarları ve soğanları önceden hazırlayabilirsiniz bu hazırlık yükünün bir kısmını ortadan kaldırır ve akşam yemeğine sıfırdan başlamanız gerekmez.


saglikli-icecek-hastalikbelirtileri.net


3) Smoothie bardakları yapın

Kendinize sağlıklı bir içecek yapmanızdan daha iyi ne olabilir ki? Ayrı bir kabı meyve, fındık yağı ve diğer ilavelerle hazırlayın (hindistan cevizi, yeşillik, kakao tozu, chia tohumu veya kaju fıstığı düşünün). Ertesi sabah kaseyi blenderinize boşaltın ve istediğiniz sıvıyı (süt, hindistan cevizi suyu, kefir) ekleyin. Örneğin bir diyetisyen her zaman dondurucuda dondurulmuş yaban mersini bulundurur (bazı araştırmalar belirtiyor ki çiğ yaban mersini, çiftliklerde yetiştirilen çiğ yaban mersini antioksidanlarının iki katı antioksidan içerir) ve bunları sade yoğurt, süt, fıstık ezmesi, muz ve küçük bir miktarla birleştirir. 

4) Bu yiyecekleri hazır bulundurun

Eve geldiğiniz ve çok aç olduğunuz günler vardır, en kısa zamanda yemeniz gerekir. Her zaman elinizde bulgur veya arpa gibi 10 dakikalık hızlı pişirilen tahıllar bulundurmalısınız. Salatayla karıştırın ve önceden baharatlanmış ton balığı veya somon paketinin üzerine atın. Bu yemek hızlıca yapılır, böylece ne olursa olsun sağlıklı yiyebilirsiniz. Bir diyetisyene göre evde daha fazla bulundurmanız gerekenler: yumurta, konserve fasulye, dondurulmuş pişmiş tavuk, kavanozda spagetti sosu, humus, sebzeler, erişte.

Content Protection by DMCA.com