Koronavirüs Uçaklarda da Yayılabilir! Antiseptik burun spreyi, bulaşmayı engellemeye yardımcı olabilir - Hastalık Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri
Yeni Yayınlar
Yükleniyor...

20 Eylül 2020 Pazar

Koronavirüs Uçaklarda da Yayılabilir! Antiseptik burun spreyi, bulaşmayı engellemeye yardımcı olabilir

 

ucak-hastalikbelirtileri.net


Devam eden COVID-19 salgınına rağmen birçok ülke uçuş kısıtlamalarını kaldırmaya başladığından, araştırmacılar uçuş sırasında bulaşma konusunda endişelerini dile getirdi. 

Havacılık endüstrisi, salgın sırasında uçmanın otobüs ve trenle seyahat etmekten veya bir restoranda veya işyerinde oturmaktan daha güvenli olduğunu iddia ediyor. 

Ancak iki yeni uluslararası çalışma, koronavirüsün özellikle uzun uçuşlar olmak üzere uçaklara yayılabileceğini gösteren daha güçlü kanıtlar sağladı. 


Bulgulara dayanarak, araştırmacılar uzun uçuşlarda SARS-CoV-2'nin uçakta bulaşma riski olduğu sonucuna vardılar. Aslında, geniş oturma düzenlerine sahip işletme sınıfı benzeri ortamlarda bile önemli büyüklükte COVID-19 hastalarına neden olma potansiyeline sahip olduğunu söylediler.

Uçmayı güvenli hale getirmek için daha iyi virüs önleme tedbirleri ve varış tarama prosedürleri üzerinde durdular.

Paylaş ve daha çok insanın öğrenmesine vesile ol.

1 yorum

  1. Hava ile temas ettiği için uçaklarda rahatlıkla yayılabilir, aslında pek de önemi yok önümüzdeki aylarda mutlaka bizlerde korona olacaz ve grip gibi geçirecez

    YanıtlaSil

Google Haberler Abone Ol
Tamam